آنفلوانزا چیست؟

آنفلوانزا چیست؟

آنفلوانزا چیست؟

این روزها صحبت همه ی مردم ،بیماری آنفلوانزا است. بیماریی که به گفته ی پزشکان با جهشی تازه نوع جدیدی از خودرا به رخ می کشد.

اما آیا آنفلوانزا این قدروحشتناک و خطرناک است؟؟؟

بهتراست بدانیم برای پیشگیری از هر خطری از جمله بیماریهای واگیردار و اپیدمی،راهکار اصلی شناخت بیماری و روش مقابله باآن است.

آنفلوانزا چیست؟؟

آنفلوانزا یک بیماری حاد تنفسی است که در فصول سرد سال به علت سرعت انتشار قابلیت ایجاد همه گیری داشته و احتمال بروز عارضه و مرگ ومیر در گروههای پر خطر را دارد.

انواع آنفلوانزا:

1-آنفلوانزای فصلی

این آنفلوانزا از انسان به انسان منتقل می شود وشاید بتوان گفت آنچنان ترسناک نیست وعارضه خاصی ندارد.درضمن واکسن آن به سهولت در دسترس است و همگان می توانندآن را تهیه کنند.

2-آنفلوانزای پاندمیک(جهانگیری)

این بیماری نوع جهش یافته آنفلوانزای فصلی است که برای بدن انسان ناشناخته است و در شدت بالاتری نسبت بهنوع پیشین خود بوده و شش ماه بعد از فراگیر شدن معمولا واکسن آن در اختیار همگان قرار می گیرد.

3- آنفلوانزای پرندگان

در اصل بین پرندگان این بیماری اتفاق می افتد اما می توان از پرنده به انسان منتقل شود.ابتلای انسان به این بیماری بسیار خطرناک بوده و در پی شیوع آن جوامع بشری دچار مرگ و میر بالایی می شوند.

باید گفت که متاسفانه برای این نوع از آنفلوانزا واکسنی در دسترس نیست.

مهمترین راه انتقال بیماری:

خیلی ساده باید گفت:استنشاق قطرات تنفسی آلوده شایع ترین و مهمترین راه انتقال این بیماری است لذا برای پیشگیری چند نکته ی ساده را باید مد نظر قرارداد:

1-هنگام سرفه و عطسه جلوی بینی و دهان خودرا بگیرید.

2-درصورتتماس با بیماران دستهای خودرا با آب و صابون بشویید.

3-درصورت بروز علائم بیماری ،حتی الامکان ار حضور در اماکن پر تردد،خودداری کنید.

راهکار طب سنتی:

آیا برای بیمارییکه متخصصین معتقدند با جهش ژنتیکی تغییر شکل می دهد ،و از این رو دستیابی به واکسن مقابله با آن دشوار می باشد،ویا به بیان دیگری برای بیماری نو ظهوری که طب نوین از معالجه ی آن عاجز مانده است، طب سنتی نسخه ای دارد؟؟؟؟

به قطع و یقین از هیچکدام از متخصصین طب سنتی در خصوص این بیماری پیشنهاد قاطع وجود ندارد اما جند پیشنهاد ساده وجود دارد که می توانید در نوشتارهایی بعدی ما مطالعه کنید

 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید


ثبت نام در خبرنامهکارمیده